luty18

Alokazja

dodano: 18 lutego 2010 przez Matuszczyki


Aby roślina dobrze rosła potrzebuje dużo miejsca, dużej wilgotności powietrza i wysokiej temperatury ok. 23 – 25 st. C ( zimą nie mniej niż 18 – 20 st. C ). Ze względu na swoje wymagania, roślinie trudno jest zapewnić komfortowe warunki w mieszkaniu ( Alokazja najlepiej czuje się w łazience i kuchni ). Ziemia w doniczce powinna być stale wilgotna a liście zraszane. Pielęgnacja: Co dwa tygodnie roślinę nawozimy ( poza zimą ). W związku z tym, że Alokazja rośnie szybko, powinniśmy umieszczać ją w dużych donicach a wiosną przesadzać. Rozmnażamy poprzez ukorzenianie młodych osobników rosnących na kłączach. Ukorzeniamy w wilgotnym torfie w zacienionym miejscu. Uwagi: Ze względu na wymagania odnośnie temperatury i wilgotności powietrza Alokazja najlepiej rośnie w szklarniach lub w oszklonych półkach.


photo
alokazja: Zdjęcie pochodzi z notki Alokazja


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
enigma10 19 lutego 2010 enigma10 napisała:

troche nie zgadzam sie z opisem - u mnie alokazja stoi na parapecie, czasami zdarza mi sie zapomniec ja podlac, a i tak rosnie, kiedys nawet zakwitla


zgłoś
Matuszczyki 19 lutego 2010 Matuszczyki napisała:

A u mnie stoi w ciemnym miejscu i muszę ją podlewać co 4 dni niestety nie zakwitła a szkoda... widać każdy kwiatek rośnie inaczej :)