marzec7

Hoja różowa

dodano: 7 marca 2010 przez Matuszczyki


 

Ta atrakcyjna roślina zasługuje na swoje miejsce w mieszkaniu dzięki ciemnozielonemu, mięsistemu ulistnieniu i pnącym się pędom.W lecie sprawia dodatkową radość gwiazdkowatymi , jakby cielistymi kwiatami o egzotycznym zapachu, wytwarzającymi miodny nektar. Rosnąc w ustalonym miejscu kwitnie bardzo obficie.Nie należy przestawiać rośliny po zawiązaniu pąków, bo może to spowodować ich opadanie. Nie należy usuwać przekwitłych kwiatów, ponieważ zawiązują nowe pąki.

  • Miejsce dobrze oświetlone, ale słońce południowe może oparzyć liście.
  • Temperatura około 20 st. C. , jedynie jesienią po kwitnieniu może stać w nieco chłodniejszym miejscu.
  • Latem podlewać miękką wodą co tydzień, w zimie co 14 dni, zwłaszcza w chłodniejszym pomieszczeniu. Wskazane jest zraszanie, ale tylko wtedy, gdy nie ma pąków kwiatowych.Istotny dobry drenaż.
  • Dokarmianie: Wiosną i latem co 2 tygodnie roztworem nawozów mineralnych lub przefermentowanym i rozcieńczonym kurzeńcem lub gnojówką.
  • Roślina woli ciasną doniczkę. Przesadzać tylko co 2-3 lata do żyznej przepuszczalnej i piaszczysto -gliniastej ziemi z dodatkiem kompostu. dodatek torfu nie jest wskazany.
  • Przy przesadzaniu rozdziela się starszą, rozrośniętą roślinę, sadzonki pędowe z parą liści , cięte z lekko zdrewniałych pędów, łatwo ukorzeniaja się w doniczce, pod przykryciem z folii.
  • Rośliny zimujące w zbyt ciepłych pokojach bywają zaatakowane przez tarczniki i przędziorki, które zwalcza się opryskując roślinę wywarem z tytoniu.Tytoń z jednego papierosa gotować 15 minut w 0,5 litra wody, po ostudzeniu przecedzić i opryskać roślinę.

 


photo
Hoja różowa: Zdjęcie pochodzi z notki Hoja różowa


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy